Home / Aktualności / Zakończyliśmy Deichmann Minimistrzostwa 2020!

Zakończyliśmy Deichmann Minimistrzostwa 2020!

W minioną sobotę 17.10.2020 r. zakończyliśmy tegoroczne Deichmann Minimistrzostwa. XIII edycja turnieju była nietypowa pod kilkoma względami: pierwszy raz w historii rozgrywek w Tychach turniej rozgrywaliśmy jesienią, po raz pierwszy w naszym mieście zagrali zawodnicy w kategorii wiekowej U-7, mecze rozgrywaliśmy na obiekcie sportowym przy ul. Andersa 22 oraz w SMS Arenie.  Nie zmieniły się jednak stałe elementy takie jak mnóstwo strzelonych bramek, ogromne emocje i zaangażowanie wszystkich zawodników!

Kategoria U-7 (2013 i młodsi)

W kategorii wiekowej U-7 zagrali zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2013 i młodsi. Wszystkie mecze rozgrywaliśmy jednocześnie na czterech boiskach SMS Areny. Nie prowadzono klasyfikacji, a spotkania odbywały się bez udziału sędziów. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a zawodnicy pamiątkowe medale i dyplomy. Poniżej znajduje się podsumowanie rozgrywek w liczbach. Galeria zdjęć znajduje się na profilu FB Akademii.

Dni turniejowe

6

Ilość drużyn

10

Liczba zawodników

103

Mecze

120

Czas gry [min]

2 400

Kategoria U-9 (2011 i młodsi)

W kategorii wiekowej U-9 zagrali zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2011 i młodsi. Przez pierwszych 5 dni mecze rozgrywaliśmy na boiskach Kompleksu Sportowego im. Alfreda Potrawy przy ul. Andersa 22. Niestety na dzień finałów prognozy pogody nie były obiecujące, dlatego ostatnie mecze odbyły się w nowoczesnej i zadaszonej SMS Arenie. Podczas pierwszej fazy rozgrywek, wszystkie drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”, zdobywając punkty i miejsce w tabeli głównej. W turnieju finałowym obowiązywał system pucharowy, drużyna przegrywająca kończyła rywalizację. Po meczach półfinałowych w walce o trzecie miejsce Holandia musiała uznać wyższość Hiszpanii, a w samym finale Niemcy pokonały Szwecję. Podczas ceremonii zakończenia wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, drużyny zajmujące miejsca I-III puchary oraz nagrodzono Króla Strzelców. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć na profilu FB Akademii.

Dni turniejowe

6

Ilość drużyn

14

Zawodnicy

135

Mecze

105

Czas gry [min]

2 100

Bramki

949

Zwycięzcy XXIII edycji turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2020 w kategorii U-9 (2011 i młodsi)

W imieniu głównego organizatora Deichmann Minimistrzostw – Stowarzyszenia Kochamy Sport oraz współorganizatora turnieju w Tychach – Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznych rozgrywkach! Dziękujemy zawodnikom i trenerom za dostarczenie mnóstwa emocji, postawę fair play, piękne akcje i strzelone bramki. Kibicom dziękujemy za kulturalny doping, wsparcie zawodników oraz stosowanie się do wytycznych związanych z panującą pandemią. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmów z tegorocznych rozgrywek, które znajdziecie profilu na Facebook Akademii oraz Deichamnn Minimistrzostwa. Już teraz zapraszamy Was na kolejne wydarzenia sportowe organizowane przez naszą Akademię oraz XIV edycję Deichmann Minimistrzostwa 2021!