Home / Aktualności / Turnieje Zimowe w SMS Arenie

Turnieje Zimowe w SMS Arenie

W miniony weekend rozegraliśmy Turnieje Zimowe w dwóch kategoriach wiekowych 2012 oraz 2011. To nowy projekt Akademii, który ma na celu promocję aktywności fizycznej wśród dzieci, przez organizację regularnych rozgrywek piłkarskich ze szczególnym naciskiem na propagowanie zasad fair play.

W sobotę na boiskach SMS Areny zagrali zawodnicy z rocznika 2012, a dzień później ich starsi koledzy z rocznika 2011. Poniżej znajduje się krótka relacja, a na naszym profilu Facebook zdjęcia z obu dni autorstwa klubowego fotografa – Hani Potrawy. W ramach tegorocznej edycji 25.01.2020 r. odbędzie się turniej rocznika 2010.

Rocznik 2012 (18.01.2020 r. )

W rozgrywkach rocznika 2012 ostatecznie udział wzięło 5 drużyn, w tym dwa zespoły Akademii.  Mecze odbywały się na dwóch boiskach SMS Areny jednocześnie. Zagraliśmy dwie rundy systemem „każdy z każdym”, a mecze (według unifikacji PZPN dla tej kategorii wiekowej) trwały po 12 minut. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogliśmy zmaksymalizować czas gry i uniknąć długich przerw. Rozgrywki miały charakter sparingowy, nie liczyliśmy zdobytych punktów i bramek, a nagrodzeni zostali wszyscy piłkarze.

UCZESTNICY ROZGRYWEK ROCZNIKA 2012

APN GKS Tychy I
APN GKS Tychy II
Akademia Piłkarska Górki Śląskie
Słowik Olkusz
UKS Akademia Piłkarska 21 Chrzanów

Rocznik 2011 (19.01.2020 r. )

W turnieju rocznika 2011 udział wzięło 8 drużyn, w tym dwa zespoły Akademii. Mecze również rozgrywane były na dwóch boiskach jednocześnie. Zagraliśmy systemem „każdy z każdym”, czas jednego spotkania to 14 minut. W tej kategorii wiekowej prowadzona była klasyfikacja drużynowa, a dodatkowo trenerzy wybrali najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju oraz najlepszych zawodników w swoich drużynach. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

I. Football Project Jasienica
II. APN GKS Tychy I
III. Polonia Kraków
IV. LKS Unia Kosztowy
V. Gol Bieruń
VI. AP Champions Oświęcim
VII. APN GKS Tychy II
VIII. UKS Szopienice

NAJLEPSI ZAWODNICY W DRUŻYNIE

APN GKS Tychy I – Alan Cioska
APN GKS Tychy II – Iwo Stasiak
Football Project Jasienica – Filip Kanik
Polonia Kraków – Hubert Budych
LKS Unia Kosztowy – Szymon Michalski
AP Champions Oświęcim – Michał Ceglarz
UKS Szopienice – Natan Latusek
Gol Bieruń – Krystian Hamik

NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU

Igor Kaczor
Football Project Jasienica

NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU

Konrad Pajdos
Polonia Kraków

NAJLEPSZY STRZELEC TURNIEJU

Igor Kaczor
Football Project Jasienica

Wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom oraz kibicom dziecięcej piłki nożnej  serdecznie dziękujemy za udział w Turniejach Zimowych SMS Arena i już teraz zapraszamy na kolejne takie wydarzenia! 

Zdjęcia z turniejów dostępne są na naszym profilu Facebook.