Home / Liga Jesienna 2020

Liga Jesienna 2020

I edycja Ligi Jesiennej 2020 to cykl turniejów rozgrywanych w dwóch kategoriach wiekowych: U-7 (2014 i młodsi) oraz U-9 (2012 i młodsi). Wszystkie mecze odbywać się będą w nowoczesnym i całorocznym obiekcie sportowym – SMS Arena w Tychach. Organizatorem rozgrywek jest Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy, projekt współfinansowany jest przez Miasto Tychy.

Dzięki systemowi rozgrywek dopasowanemu do ilości drużyn oraz kategorii wiekowej, organizator zapewnia maksymalne wykorzystanie czasu na grę, przy jednoczesnej minimalizacji przerw. Czas trwania meczów jest zgodny z unifikacją głównych przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

SMS Arena Tychy to nowoczesny obiekt piłkarski dostępny przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Dwa boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 40 x 20m, wielofunkcyjna sala gimnastyczna 15 x 20m wraz z zapleczem socjalnym (200m2), a wszystko to w hali łukowej. SMS Arena to doskonałe miejsce do prowadzenia regularnych treningów, meczów, spotkań sparingowych, organizacji turniejów, lig, imprez firmowych oraz wielu innych wydarzeń sportowych nie tylko związanych z piłką nożną.

SYSTEM ROZGRYWEK ORAZ PRZEPISY KATEGORII WIEKOWEJ „(U-7) 2014 i młodsi” – 2 edycje

1. W obu edycjach Ligi Jesiennej 2020 przewiduje się udział 8 drużyn, które rywalizować będą przez 3 dni rozgrywkowe.
  2. Turnieje w kategorii wiekowej 2014 i młodsi odbywają się bez udziału sędziów, tabel i klasyfikacji. Czas trwania turnieju: 2 godz. Szatnie dla drużyn dostępne będę 30 min przed turniejem.
  3. Rozgrywki systemem „każdy z każdym” (x2), wszystkie drużyny rozegrają taką samą ilość spotkań (6 meczów każdego dnia = 72 minuty gry)
  4. Czas trwania meczu: 12 minut (zgodnie z unifikacją Polskiego Związku Piłki Nożnej
    dla kategorii wiekowej U-7), 3 minuty przerwy pomiędzy meczami.
  5. W ramach jednej drużyny zgłosić można maksymalnie 12 zawodników.
  6. Ilość zawodników na boisku: 4. Preferujemy rozgrywki bez bramkarza, jednak ostateczną decyzję pozostawiamy trenerowi.
  7. Obowiązuje dowolna ilość zmian zawodników w trakcie meczu („zmiany hokejowe”).
  8. Mecze rozgrywane będą jednocześnie na 4 boiskach o wymiarach 20 x 18 m.
    Boiska o nawierzchni sztucznej – sztuczna trawa w hali łukowej SMS Arena.
  9. Bramki namiotowe lub o wymiarach 3 x 1,55 m.
  10. Zawodnicy grają w obuwiu o miękkiej podeszwie, zabrania się gry w przedmiotach mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia uczestników.
  11. Obowiązują ogólne przepisy gry w piłkę nożną.
  12. Nagrody: puchar dla drużyny oraz medale i dyplomy dla wszystkich zawodników.
  13. W przypadku zgłoszenia do Turnieju niewystarczającej ilości drużyn Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany systemu rozgrywek (po uzgodnieniu z trenerami zgłaszającymi swój zespół) lub odwołania rozgrywek.

SYSTEM ROZGRYWEK ORAZ PRZEPISY KATEGORII WIEKOWEJ „(U-9) 2012 i młodsi”

1. W Jesiennej Lidze 2020 kategorii wiekowej U-9 przewiduje się udział 10 drużyn.
  2. Podczas pięciu dni rozgrywkowych wszystkie drużyny rozegrają taką samą ilość spotkań systemem „każdy z każdym” x2. Podczas szóstego dnia odbędą się finały Ligi Jesiennej systemem „pucharowym”. O rozmieszczeniu w tabeli decydować będą punkty zdobyte podczas rywalizacji w poprzednich pięciu dniach turniejowych. Punktacja: (3 pkt – zwycięstwo, 1 pkt – remis, 0 pkt – przegrana. W przypadku takiej samej ilości punktów decyduje bezpośredni pojedynek, a następnie stosunek bramek.
  3. Czas trwania meczu: 20 minut (według unifikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej
    dla tej kategorii wiekowej) + dodatkowo 5 minut przerwy pomiędzy meczami. Podczas pierwszych pięciu dni rozgrywkowych każda z drużyn rozegra 3-4 spotkań dziennie.
  4. W ramach jednej drużyny zgłosić można maksymalnie 12 zawodników.
  5. Ilość zawodników na boisku: 5 (4 zawodników w polu + 1 bramkarz).
  7. Mecze rozgrywane będą jednocześnie na 2 boiskach o wymiarach 40 x 20 m.
  8. Bramki o wymiarach 5 x 2 m.
  10. Obowiązują ogólne przepisy gry w piłkę nożną.
  11. Nie można zdobyć bramki bezpośrednio z rozpoczęcia gry. / Rzut wolny – bramkę można zdobyć z połowy przeciwnika. odległość muru 5 m. / Wrzut – wprowadzenie nogą – nie można zdobyć bramki bezpośrednio lub podanie (piłka do wysokości kolan), przeciwnik 3 m. / Spalony nie obowiązuje. / Rzut od bramki – do połowy boiska.
  12. Bez względu na to, czy decyzja sędziego jest prawidłowa czy nie, „duch gry” wymaga, aby zawsze była szanowana.
  13. Nagrody: Puchary i medale dla drużyn z miejsc I-III, dyplomy dla wszystkich zawodników. Podczas Turnieju trenerzy wybiorą najlepszego zawodnika w swojej drużynie, który otrzyma pamiątkową statuetkę.