Home / Aktualności / Grand Prix TEQBALL! Zapraszamy!

Grand Prix TEQBALL! Zapraszamy!

TEQBALL to dyscyplina sportu bazująca na elementach techniki piłkarskiej. Rozgrywki odbywają się na specjalnym zakrzywionym stole, a zawodnicy zagrywają piłkę dowolną częścią ciała, za wyjątkiem rąk i dłoni! Teqball wykorzystywany jest jako uzupełnienie treningu piłki nożnej, przeznaczony jest zarówno dla zawodowych sportowców jak i amatorów. Każdego roku Międzynarodowa Federacja Teqball organizuje Mistrzostwa Świata, które przyciągają wielu światowej klasy piłkarzy. 

Teraz rozgrywki Teqball dostępne są również w Tychach! Zapraszamy do udziału w I Grand Prix TEQBALL w nowoczesnym obiekcie sportowym SMS Arena!

Poniżej informacje szczegółowe oraz formularz rejestracyjny. Zachęcamy do zapisów!

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Grand Prix TEQBALL rozgrywany będzie na wielofunkcyjnej sali gimnastycznej obiektu SMS Arena!

SMS Arena Tychy to nowoczesny obiekt piłkarski dostępny przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Dwa boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 40 x 20m, wielofunkcyjna sala gimnastyczna 15 x 20m wraz z zapleczem socjalnym (200m2), a wszystko to w hali łukowej. SMS Arena to doskonałe miejsce do prowadzenia regularnych treningów, meczów, spotkań sparingowych, organizacji turniejów, lig, imprez firmowych oraz wielu innych wydarzeń sportowych nie tylko związanych z piłką nożną.

 1. W ramach cyklu rozgrywek Grand Prix Teqball planuje się organizację 3 dni turniejowych, podczas każdego wyłonionych zostanie 3 najlepszych zawodników, którzy wezmą udział w dodatkowym turnieju finałowym.
 2. Podczas rozgrywek eliminacyjnych (3 turnieje) przewiduje się udział 8-12 zawodników każdego dnia, losowo przydzielonych do dwóch grup, którzy rywalizować będą systemem „każdy z każdym”. O klasyfikacji w grupie decyduje liczba wygranych meczów.Następnie stosunek zdobytych i straconych punktów. Dwie osoby, które uplasują się na pozycjach I oraz II w obu grupach awansują do fazy pucharowej.
 3. W turnieju finałowym udział weźmie 9 zawodników, którzy rywalizować będą systemem „każdy z każdym”. O zwycięstwie zdecyduje liczba wygranych meczów.
 4. Zawodnicy, którzy nie wywalczyli udziału w rozgrywkach finałowych mają prawo do udziału w kolejnym turnieju eliminacyjnym, po ponownym dokonaniu zapisu.
 5. Czas trwania zawodów: 2-3 godz. W zależności od ilości uczestników.
 6. Mecze rozgrywane będą jednocześnie na 2 profesjonalnych stołach Teqball w wielofunkcyjnej sali gimnastycznej w obiekcie SMS Arena.
 7. Zawodnicy grają w obuwiu o miękkiej podeszwie, zabrania się gry w przedmiotach mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia uczestników.
 8. W przypadku zgłoszenia do Turnieju niewystarczającej ilości zawodników Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany systemu lub odwołania rozgrywek.
 9. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rozgrywek.
 1. Serwis rozpoczyna się w momencie, kiedy zawodnik trzyma piłkę w rękach. Należy go wykonać w odległości 2 m od stołu poprzez podrzucenie piłki i zagranie jej dowolną częścią ciała, z wyjątkiem rąk lub ramion. Zawodnik ma dwie próby serwisowe. Zmiana następuje po 4 serwisach.
 2. “Edge ball” występuje, gdy piłka odbije się od krawędzi stołu i zmieni kierunek w wyraźny i widoczny sposób, myląc zawodnika drużyny broniącej. Jeśli zawodnik drużyny broniącej dotknie piłki po odbiciu od krawędzi i zanim ta spadnie na ziemię, akcja trwa. Jeżeli piłka spadnie na ziemię bez kontaktu z zawodnikiem drużyny broniącej, sędzia nakazuje powtórzenie akcji lub przyznaje punkt broniącym, jeżeli jest to kolejny taki błąd atakujących (drugi błąd z serwisu).
 3. “Side ball” to sytuacja, w której, piłka uderza w bok stołu, poniżej blatu, oznacza stratę punktu przez zagrywającego.
 4. Gracz ma maksymalnie 3 odbicia, aby zwrócić piłkę na stronę przeciwnika. Piłka może zostać zwrócona na drugą stronę za pomocą 1, 2 lub 3 dotknięć, zabrania się dwukrotnego dotknięcia piłki tą samą częścią ciała (na przykład: prawa stopa – prawa stopa).
 5. Nieumyślne dotknięcie piłki (np. piłka ociera się o koszulkę) liczy się jako odbicie/dotknięcie.
 6. Gracz w trakcie jednej wymiany nie może dwa razy z rzędu przebić piłki na stronę przeciwnika używając tej samej części ciała.
 7. Jeżeli piłka odbije się od siatki i wróci do zawodnika nie dotykając stołu lub podłoża, zawodnik ma prawo kontynuować akcję z wykorzystaniem tylu odbić, ile zostało mu przed odbiciem piłki od siatki.
 8. Mecz wygrywa zawodnik, który jako pierwszy zdobędzie 12 punktów (bez dwupunktowej przewagi).
 9. Bez względu na to, czy decyzja sędziego jest prawidłowa czy nie, „duch gry” wymaga,
  aby zawsze była szanowana.
 1. Warunkiem przystąpienia do Turnieju jest uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości:
  50,00 zł za 1 uczestnika. W przypadku zgłoszenia do kilku turniejów obowiązuje wielokrotność tej kwoty.
 2. Opłata wpisowa obejmuje udział w rozgrywkach finałowych. W finałach zagrają zawodnicy, którzy w turniejach zajęli miejsca I-III.
 3. Po wysłaniu zgłoszenia, na podany w formularzu adres mailowy przesłany zostanie numer konta bankowego oraz dane do przelewu.
 4. W przypadku braku uregulowania opłaty wpisowej  do dwóch dni od daty zapisu Organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia zawodnika z listy uczestników.

06.08.2020 r. / godz. 19.00 / I Turniej eliminacyjny (8 miejsc)
13.08.2020 r. / godz. 19.00 / II Turniej eliminacyjny (8 miejsc)
20.08.2020 r. / godz. 19.00 / III Turniej eliminacyjny (8 miejsc)

27.08.2020 r. / Turniej Finałowy
(udział biorą zawodnicy, którzy w turniejach eliminacyjnych zajęli miejsca I-III)

Nagrody główne dla zawodników rozgrywek finałowych:

ZAPISY

TEQBALL Grand Prix

Dane zawodnika

MAM UKOŃCZONE 18 LAT *

Dane opiekuna/rodzica

Zgoda na uczestnictwo dziecka w I Grand Prix TEQBALL *
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ZGŁASZAM UDZIAŁ W TURNIEJU ELIMINACYJNYM: *

Faktura:

Pole opcji
Godzina
:
Sending

PARTNERZY AKADEMII

Stabilio300x300
fizjo200x200
arena 200x200