Home / Akademia Cup

Akademia Cup

Turniej Piłki Nożnej AKADEMIA CUP to jedna z największych na Śląsku imprez piłkarskich dla najmłodszych adeptów futbolu. Organizowany od 2000 roku turniej piłkarski rokrocznie przyciąga do Tychów ponad 1000 zawodników i zawodniczek. Na turniej przyjeżdżają kluby z całej Polski oraz goście z zagranicy.

Tegoroczna edycja odbędzie się w 7 kategoriach wiekowych 2015-2009 z podziałem ze względu na poziom zaawansowania:  PRO oraz Grassroots! Wszystkie turnieje rozegrane zostaną w nowoczesnym i całorocznym obiekcie – SMS Arena Tychy!

Poniżej informacje szczegółowe oraz formularz rejestracyjny. Zachęcamy do zapisów!

Plakat turnieju Akademie Cup 2021 im. Alfreda Potrawy

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

SMS Arena Tychy to nowoczesny obiekt piłkarski dostępny przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Dwa boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 40 x 20m, wielofunkcyjna sala gimnastyczna 15 x 20m wraz z zapleczem socjalnym (200m2), a wszystko to w hali łukowej. SMS Arena to doskonałe miejsce do prowadzenia regularnych treningów, meczów, spotkań sparingowych, organizacji turniejów, lig, imprez firmowych oraz wielu innych wydarzeń sportowych nie tylko związanych z piłką nożną.

XXII Turniej Akademia Cup 2021 im. Alfreda Potrawy / SMS Arena Cup 2021

  1. 7 kategorii wiekowych dla roczników 2015 – 2009.
  2. We wszystkich kategoriach wiekowych dwa turnieje w zależności od stopnia zaawansowania:
    PRO (zaawansowany) “Akademia Cup” lub GRASSROOTS (o mniejszych umiejętnościach) “SMS Arena Cup”.
  3. W każdym turnieju przewiduje się udział 8 drużyn, które rywalizować będą systemem “każdy z każdym”.
  4. Każda drużyna rozegra 7 spotkań (łącznie 98 minut gry).
  5. W kategoriach wiekowych 2014-2009 mecze rozgrywane będą na 2 boiskach jednocześnie.
  6. W najmłodszej kategorii wiekowej (2015 i młodsi PRO oraz 2015 i młodsi Grassroots) klasyfikacja nie będzie prowadzona, wszystkie drużyny otrzymają nagrody, mecze rozgrywane będą na 4 boiskach jednocześnie, czas trwania turnieju: 2 godziny.
  7. Szczegółowe przepisy znajdują się w Regulaminie.

OPŁATA WPISOWA

  1. Warunkiem przystąpienia do Turnieju jest uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości:
  • Kategoria wiekowa 2015 i młodsi – 250,00 zł /drużyna.
  • Kategorie wiekowe od 2014 i młodsi do 2009 i młodsi – 385,00 zł / drużyna.
  1. Po wysłaniu zgłoszenia na podany w formularzu adres mailowy zostanie przesłana faktura proforma z 7-dniowym terminem płatności.
  2. W ramach opłaty wpisowej organizator zapewnia:
  • organizację turnieju w wybranej przez trenera kategorii wiekowej,
  • 98 minut gry każdej drużyny,
  • rozgrywanie meczów w nowoczesnym, całorocznym obiekcie sportowym SMS Arena Tychy,
  • dostęp do szatni z pełnym węzłem sanitarnym,
  • obsługę medyczną, sędziowską i techniczną, (kategoria 2015 i młodsi bez sędziów)
  • pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników,
  • nagrody dla najlepszych drużyn (według regulaminu),
  • poczekalnię dla rodziców.

2015 i młodsi: 24.10.2021 r. / PRO godz. 12.30-14.30 / Grassroots godz. 15.30-17.30

2014 i młodsi: 23.10.2021 r. / PRO godz. 13.00-17.00 / Grassroots godz. 8.00-12.00

2013 i młodsi: 06.11.2021 r. / PRO godz. 13.00-17.00 / Grassroots godz. 8.00-12.00

2012 i młodsi: 13.11.2021 r. / PRO godz. 13.00-17.00 / Grassroots godz. 8.00-12.00

2011 i młodsi: 27.11.2021 r. / PRO godz. 13.00-17.00 / Grassroots godz. 8.00-12.00

2010 i młodsi: 04.12.2021 r. / PRO godz. 13.00-17.00 / Grassroots godz. 8.00-12.00

2009 i młodsi: 05.12.2021 r. / PRO godz. 13.00-17.00 / Grassroots godz. 8.00-12.00

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

ZAPISY ZAMNKNIĘTE!
Zapraszamy do kolejnej edycji turnieju w 2022 roku!

Uczestnicy AKADEMIA CUP 2021

Kategoria: 2015 i młodsi PRO
24.10.2021  godz. 12.00-14.00

1. APN SMS Tychy
2. UKS AP 21 Chrzanów
3. Kopalnia Talentów Sośnica Gliwice
4. Gwiazda Ruda Śląska
5. AP Hutnik Kraków
6. Pogoń Kraków
7. SMS Resovia Rzeszów

Kategoria: 2015 i młodsi GRASSROOTS
24.10.2021  godz. 15.00-17.00

1. APN SMS Tychy
2. Raki Gostyń 
3. AP Hutnik Kraków
4. Pogoń Kraków
5. LKS Jawiszowice
6. Akademia Talent Katowice
7. Spójnia Zebrzydowice

Kategoria: 2014 i młodsi PRO
23.10.2021  godz. 13.00-17.00

1. APN SMS Tychy
2. UKS AP 21 Chrzanów
3. Olympic Wrocław
4. UKS Górnik Libiąż
5. APN SMS Tychy II
6. AP Górki Śląskie

Kategoria: 2014 i młodsi GRASSROOTS
23.10.2021  godz. 8.00-12.00

1. APN SMS Tychy
2. UKS Grom Tychy
3. LKS Przecieszyn
4. Zagłębie Sosnowiec
5. GKS Rozbark Bytom
6. Spójnia Zebrzydowice

Kategoria: 2013 i młodsi GRASSROOTS
06.11.2021  godz. 8.00-12.00

1. APN SMS Tychy
2. UKS Sprint Katowice
3. Sparta Katowice
4. Akademia Piłkarska Namysłów
5. UKS Grom Tychy
6. Góral 1956 Żywiec
7. RTS ODRA Kędzierzyn-Koźle
8. Akademia Talent Katowice

Kategoria: 2012 i młodsi PRO
13.11.2021  godz. 13.00-17.00

1. APN SMS Tychy
2. Rekord Bielsko-Biała
3. Sparta Katowice
4. Krakus Nowa Huta
5. AP Górki Śląskie
6. AP Team Gliwice
7. APN SMS Tychy II
8. Łódzka Akademia Futbolu 2012

Kategoria: 2012 i młodsi GRASSROOTS
13.11.2021  godz. 8.00-12.00

1. APN SMS Tychy
2. UKS Grom Tychy
3. Górnik Libiąż
4. Karol Wadowice
5. Krakus Nowa Huta
6. Football Project
7. MKS Concordia Knurów
8.  Górnik Brzeszcze

Kategoria: 2011 i młodsi PRO
27.11.2021  godz. 13.00-17.00

1. APN SMS Tychy
2. SMS Tychy 
3. Football Project Jasienica
4. Górnik Libiąż
5. Sparta Katowice
6. Rozwój Katowice
7. MKS Krakus Nowa Hut

Kategoria: 2011 i młodsi GRASSROOTS
27.11.2021  godz. 8.00-12.00

1. APN SMS Tychy
2. Górnik Libiąż
3. UKS AP 21 Chrzanów
4. UKS Leńcze
5. UKS Sprint Katowice
6. UKS Grom Tychy
7. Góral 1956 Żywiec
8.  MKS Krakus Nowa Huta

 

Kategoria: 2010 i młodsi PRO
04.12.2021  godz. 13.00-17.00

1. APN SMS Tychy I
2. APN SMS Tychy II
3. BTS Rekord Bielsko-Biała
4. Ruch Chorzów
5. LKS Gardawice
6. APN SMS Tychy III
7. APN SMS Tychy IV

Kategoria: 2010 i młodsi GRASSROOTS
04.12.2021  godz. 8.00-12.00

1. APN SMS Tychy
2. LKS Przecieszyn
3. Football Project Nowa Wieś
4. APN Knurów
5. UKS Górnik Libiąż
6. TP Jastrząb Bielszowice
7. FK Stará Bělá
8. MKS 32 Radziejów-Popielów

Kategoria: 2009 i młodsi GRASSROOTS
05.12.2021  godz. 8.00-12.00

1. APN SMS Tychy
2. LKS Olza Pogwizdów
3. UKS Górnik Libiąż
4. APN SMS Tychy II
5. MKS 32 Radziejów-Popielów

WSPARCIE

XXII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ AKADEMIA CUP
DOFINANSOWANO Z BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

PARTNERZY AKADEMII

Stabilio300x300
fizjo200x200
arena 200x200