Home / Aktualności / Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury

Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury

W poniedziałek, 5 sierpnia, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięci całej społeczności Akademii. W nowo wybudowanym obiekcie SMS Arena Tychy wizytowaliśmy wyjątkowych gości, odwiedzili nas Premier Mateusz Morawiecki, minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Wszystko to za sprawą ogłoszenia wyników „Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej–Sportowa Polska”, do którego zgłosiła się również Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy. Na terenie województwa śląskiego dofinansowanych zostanie 9 inwestycji, w tym kwotą 912.000,00 zł budowa całorocznego obiektu sportowego – SMS Arena Tychy. Wykaz pozostałych inwestycji dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki

Galeria zdjęć oraz kulisy wydarzenia dostępne są na naszym profilu facebook.

W latach 2016-2019 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy łącznie na inwestycje w całej Polsce ok. 2,3 mld zł. Pozwoli to wybudować lub zmodernizować ok. 6 000 obiektów sportowych, w tym za ponad 254 ml zł 401 na terenie województwa śląskiego.


Przejdź do paska narzędzi