Home / Aktualności / Rusza wystawa mobilna „Bohaterowie ze Śląskiego”, a między nimi dyrektor Akademii – Marcin Kuśmierz!

Rusza wystawa mobilna „Bohaterowie ze Śląskiego”, a między nimi dyrektor Akademii – Marcin Kuśmierz!

Od dziś oglądać można efekty pracy fotografów z Śląskie.Pozytywna energia w ramach programu „Śląskie. Tu działamy. Lokalni Bohaterowie inspirują”. Organizatorem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Natomiast Muzeum Śląskie w Katowicach to partner przedsięwzięcia.

„Kim są nasi Bohaterowie? 
Realizują się społecznie, w kulturze, sporcie i ekologii. Pociągają za sobą innych. Rozpoznawani przez sąsiadów i mieszkańców potrafią skierować ich wzrok na sprawy ważne – wspólnotę, społeczne zaangażowanie, tolerancję i szacunek, troskę o to, co znajduje się najbliżej nas.

Przyjechali nie tylko z większych i mniejszych miast, ale i wiosek, by opowiedzieć o tym, co jest dla nich ważne. Lokalnych Bohaterów mają u siebie nie tylko Katowice, ale i Radostków, Mykanów, Czernica, Piekary Śląskie, Chorzów, Żywiec, Rybnik, Zabrze, Pszczyna, Gliwice, Częstochowa, Ruda Śląska, Żarki, Tychy, Rajcza, Tarnowskie Góry, Wilkowice, Bytom, Nakło Śląskie, Milówka, Czerwionka-Leszczyny czy sołectwo Słowik.”

Miło nam poinformować, że w finałowej trzydziestce – wybranej spośród 90-ciu zgłoszonych Lokalnych Bohaterów z całego województwa śląskiego znalazł się Wiceprezes ds. Sportowych i Współzałożyciel Akademii – Marcin Kuśmierz.  O wszystkich lokalnych bohaterach przeczytać można tutaj >> Lokalni bohaterowie województwa śląskiego.

„- To przedsięwzięcie pokazuje, że mieszkańcy naszego regionu są aktywni, pełni energii i chęci do działania – mówi Wojciech Saługa marszałek województwa śląskiego. – Dzięki tym ludziom śląskie staje się atrakcyjne nie tylko jako miejsce do pracy, ale przede wszystkim jako miejsce do życia.”

Lokalni bohaterowie inspirują całe województwo śląskie, dlatego zachęcamy do poznania ich i obejrzenia wystawy:

– w Katowicach (hol Dworca Głównego) od 9 do 22 października,
– w Rybniku (Focus Park) od 23 października do 5 listopada,
– w Częstochowie od 6 do 19 listopada,
– w Bielsku-Białej (Galeria „Sfera”) od 20 listopada do 5 grudnia.