Home / Aktualności / Poznaliśmy zwycięzców Eliminacji Miejskich Deichmann Minimistrzostw w Tychach!

Poznaliśmy zwycięzców Eliminacji Miejskich Deichmann Minimistrzostw w Tychach!

Od 14. kwietnia co weekend na boiskach kompleksu sportowego im. Alfreda Potrawy 35 drużyn walczyło o punkty, aby 09 i 10.06.2018 rozegrać Finały Eliminacji Miejskich DEICHMANN Minimistrzostw w Tychach! 

Deichmann Minimistrzostwa to ogólnopolski turniej piłki nożnej dla dzieci wieku od 4 do 13 lat rozgrywany jednocześnie w 35 miastach w całej Polsce. W Tychach graliśmy w dwóch kategoriach wiekowych: U-9( w soboty) oraz U-11 (niedziele). W tegorocznej edycji do tyskich Eliminacji Miejskich zgłosiło się 35 drużyn z naszego województwa: 19 (U-9) i 16 (U-11). Dodatkowo po raz pierwszy w historii tyskich rozgrywek w Finałach Miejskich udział wzięły dwie drużyny z „miasta pomocniczego”.  Zwycięzcy otrzymali bilety z zaproszeniem na ogólnopolski Finał Finałów, gdzie zmierzą się z najlepszymi drużynami pozostałych miast!

I. Belgia
II. Chile
III. Ghana
Król strzelców: Mateusz Wołowiec (Belgia)

DSC_1113
DSC_0338
DSC_0443

FINAŁ U-9

Podczas Finałów Miejskich w kategorii U-9 najlepszą okazała się reprezentacja Belgii, która w finale pewnie pokonała Chile. Natomiast w meczu o trzecie miejsce lepszą skutecznością popisali się zawodnicy Ghany strzelając Urugwajowi 4 bramki. Od początku rozgrywek prowadzono również klasyfikację strzelców i tak podczas ceremonii zakończenia nagrodzona króla strzelców – Mateusza Wołowiec, który aż 53 razy zmuszał bramkarzy do wyciągania piłki z siatki. Nagrody w tym dniu wręczali zaproszeni goście, między innymi byli zawodnicy Akademii, uczestnicy Deichmann Minimistrzostw poprzednich lat, którzy aktualnie grają zawodowo na wysokim poziomie ligowym. 

W ceremonii zakończenia brali udział:

Tomasz Kucharski – Prezes Stowarzyszenia Kochamy Sport główny organizator rozgrywek w Polsce, 
Marcin Kuśmierz – koordynator rozgrywek w Tychach od 12 lat, Dyrektor Akademii

Uczestnicy poprzednich edycji: 

Dorota Hałatek – zawodniczka KKS Czarni Sosnowiec i młodzieżowa reprezentantka Polski – brała udział w 6 edycjach, 
Nikolas Wróblewski – zawodnik GKS Tychy – młodzieżowy reprezentant Polski – brał udział w 4 edycjach, a jedną wygrał, 
Filip Biernat – zawodnik GKS Futsal Tychy i młodzieżowy reprezentant Polski w futsalu – brał udział w 4 edycjach, 
Filip Lenkiewicz – stażysta – trener w Akademii brał udział w 3 edycjach 
Paweł Florek – były zawodnik GKS Tychy, a dziś zawodnik III ligowego hiszpańskiego Club Deportivo Badajoz
Wszyscy to Absolwenci naszej Akademii!

Belgia U-9
DSC_0546
Chile U-9

FINAŁ U-11

W niedzielę 10.06.2018r. rozegraliśmy Finały Miejskie w kategorii U-11. Spośród 16 drużyn po zaciętych i wyrównanych pojedynkach udział w finale wywalczyły Anglia i Hiszpania. Ostatecznie lepsza okazała się Anglia dwukrotnie pokonując bramkarza drużyny przeciwnej. W meczu o trzecie miejsce na boisku spotkały się drużyny Włoch i Chile. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Chile, zdobywając 8 i tracąc tylko 1 bramkę. Królem strzelców został Szymon Kubiczek (Anglia), który podczas eliminacji miejskich zdobył 52 bramki.

I. Anglia
II. Hiszpania
III. Chile
Król strzelców: Szymon Kubiczek (Anglia)

Anglia U-11
DSC_1194
DSC_1201

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, zarówno zawodnikom, trenerom oraz kibicom za udział w tegorocznej edycji Deichmann Minimistrzostw. Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok w kolejnej edycji turnieju 2019!

Galerie zdjęć z wszystkich weekendów dostępne są na profilu Akademii na facebook’u oraz Google+

Szczegółowe wyniki spotkań dostępne są na stronie internetowej głównego organizatora >> www.kochamsport.pl

Głównym organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Kochamy Sport, współorganizatorem eliminacji miejskich w Tychach jest Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy.