Home / Aktualności / Podsumowanie VII Świąt z Akademią

Podsumowanie VII Świąt z Akademią

W niedzielę 16.12.2018r., odbyła się coroczna uroczystość „Święta z Akademią”, była to już VII edycja tego wydarzenia. Zawodnicy i uczniowie wraz z rodzinami, trenerzy, nauczyciele, pracownicy, cała społeczność Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy spotkała się w jednym miejscu, by podsumować i podziękować sobie za miniony rok pracy. „Święta z Akademią” to wyjątkowy dzień, w którym składamy sobie świąteczne życzenia!

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16:30 w Hali Miejskiej tradycyjnym przemarszem zawodników Akademii oraz uczniów SMS Tychy. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, podczas którego zawodnicy i uczniowie z białych i czerwonych kart utworzyli flagę Polski.

Po oficjalnym przywitaniu gości przez Zarząd Klubu, rozpoczęła się ceremonia wręczania nagród i podziękowań przyjaciołom Akademii oraz SMS Tychy. W pierwszej kolejności zaproszono przedstawicieli tyskich firm i instytucji, które przyczyniły się do rozwoju i promocji piłki dziecięcej i młodzieżowej w Tychach w 2018 roku włączając się do Programu Partnerskiego Kart Klubowych. Podziękowania wręczyli: Pan Marcin Kuśmierz – Dyrektor Zarządzający oraz Koordynator Programu Partnerskiego wraz z Prezesem Akademii – Panem Sebastianem Hałatkiem.

Firmy wspierające działalność Akademii przez udział w Programie Kart Partnerskich

Każdego roku podczas „Świąt z Akademią” nagradzani są wyróżniający się zawodnicy. Tegoroczną nagrodę „Odkrycie Roku Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy” otrzymał zawodnik, który zdaniem trenerów oraz władz klubu i szkoły zasłużył na ten tytuł, za postępy treningowe, zaangażowanie na treningach i szacunek do kolegów – zawodnik grupy 2006 zielonej Mateusz Majcher. Nagrodę wręczył trener koordynator Akademii –  Jarosław Ziemba. Natomiast nagrodę w kategorii „Odkrycie Roku Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy” z rąk wicedyrektora szkoły – Marka Białonia odebrała Lena Pytlak.

 

Odkrycie Roku APN GKS Tychy

MATEUSZ MAJCHER

Odkrycie Roku SMS Tychy

LENA PYTLAK

W kolejnej kategorii nagradzanych firm i instytucji tytułem „PRZYJACIELA 2018 ROKU” wyróżniona została firma Stabilio Domy Sp. z o.o., która w 2018 roku w sposób szczególny przyczyniła się do rozwoju Szkoły Mistrzostwa Sportowego i związała się z SMS Tychy umową Partnerską wspierając finansowo zakup części wyposażenia szkoły.

 

Podziękowania w postaci certyfikatów „Przyjaciela Akademii” za owocną współpracę oraz obdarzenie zaufaniem trenerów Akademii otrzymały przedszkola, które uczestniczą w projekcie „Akademia Przedszkolaka”:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (Przedszkole nr 2)
Przedszkole nr 6 w Tychach
Przedszkole nr 18 im. Juliana Tuwima
Niepubliczne Przedszkole Językowe „SMYKI”
Przedszkole Niepubliczne „Akademia Przedszkolaka”

 

Prestiżową nagrodą przyznawaną dla instytucji lub osób, które wniosły znaczący wkład w rozwój naszego Klubu i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Tychach w 2018 roku jest nagroda „WDZIĘCZNOŚĆ MŁODYCH SERC 2018″ wręczona Państwu Urszuli i Zenonowi Osieckim – właścicielom hotelu AROS w Tychach za pomoc w uruchomieniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy, SMS Fizjo-Active oraz zaangażowanie, zrozumienie i wsparcie w budowie Centrum Treningowego SMS ARENA. Dzięki Państwu Osciekim nasze sportowe umiejętności możemy połączyć z edukacją szkolną i sportową pasją, mogliśmy znaleźć swoje miejsce w budynku szkolnym przy ul. Oświęcimskiej 51, w której od września tego roku funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy. Nagrodę wręczyli Panowie Sebastian Hałatek – Prezes Akademii i Marcin Kuśmierz – Dyrektor Zarządzający Akademii.

Wdzięczność Młodych Serc 2018

Państwo Urszula i Zenon Oscieccy

Ceremonie wręczania nagród przeplatane były występami sportowymi: pokazami akrobatyki, judo i piki nożnej. Swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy APN GKS Tychy oraz uczniowie SMS Tychy. Uczestników „Świąt z Akademią” odwiedził również gość specjalny -Święty Mikołaj. Ponadto życzenia świąteczne całej społeczności Akademii złożył Wiceprezydent Miasta Tychy – Pan Maciej Gramatyka. 

Prowadzący – Pan Robert Lubowiecki zaprosił uczniów i zawodników na środek hali do wspólnej zabawy. Następnie razem z zaproszonymi gośćmi wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy kibicom ze Stowarzyszenia Tyski Fan oraz Kibice Razem za oprawę dzisiejszego klubowego święta! Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości, wszyscy uczniowie i zawodnicy otrzymali drobny upominek oraz przełamali się opłatkiem z trenerami i kolegami z drużyny/klasy. 

Dziękujemy wszystkim obecnym podczas tak ważnego dla nas wydarzenia, życzymy Wam zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Zachęcamy do obejrzenia relacji z VII Świąt z Akademią

Dziękujemy MOSiR Tychy, kibicom z projektu Kibice Razem GKS Tychy oraz Tyski Fan, Robertowi Lubowieckiemu, Tomaszowi Kokoszce, FDI Fujifilm Tychy, za pomoc w organizacji naszego święta! Dziękujemy rodzicom-wolontariuszom, którzy sprawnie pomagali trenerom, a także dziękujemy za Wasze codzienne wsparcie i dobre słowa!! Podziękowania również ślemy naszym absolwentom-zawodnikom Tyskiego Sportu, którzy od lat uczestniczą w naszej świątecznej imprezie.

Dziękujemy przedstawicielom miasta: Panu Maciejowi Gramatyce – Wiceprezydentowi Miasta Tychy, Panu Marcinowi Staniczkowi – Dyrektorowi MOSiR Tychy oraz Markowi Demko – przedstawicielowi Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Podokręgu Tychy.

Do zobaczenia podczas następnej edycji, już w przyszłym 2019 roku!!