Home / Aktualności / Piłka nożna dla Wszystkich!

Piłka nożna dla Wszystkich!

Piłka nożna to dyscyplina wyjątkowo uniwersalna i dostępna dla wszystkich ludzi, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Piłka uczy dyscypliny, pokory, ale przede wszystkim cierpliwości, gdzie tylko nieliczni wędrują na szczyt – dzięki swojej codziennej, ciężkiej, trudnej i mozolnej pracy. 

Nie bez powodu o tym przypominamy. Okazja jest wyjątkowa, gdyż w najbliższą sobotę odbędzie się derbowy mecz piłkarskiej Ekstraligi kobiet. W spotkaniu KKS Czarni Sosnowiec – GKS „GieKSa” Katowice, w którym mogą wystąpić aż 4 zawodniczki Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy – Oliwia Cichy, Dorota Hałatek, Oliwia Ogiermann w barwach V-ce Mistrzyń Polski z sezonu 2017/2018 KKS Czarni Sosnowiec oraz Wiktoria Nowak w barwach tegorocznego beniaminka Ekstraligi – GKS „GieKSa” Katowice.

Poniżej przypominamy w skrócie sylwetki naszych absolwentek oraz ich wspólne sukcesy za czasów gry w barwach APN GKS Tychy.

Absolwentki APN GKS Tychy

Wiktoria Nowak – GKS Katowice
Awans z drużyną do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce w kategorii kobiet

Dorota Hałatek – Czarni Sosnowiec
V-ce Mistrzyni Polski Kobiet w sezonie 2017/2018
Finalistka Pucharu Polski w sezonie 2017/2018

Oliwia Cichy – Czarni Sosnowiec
V-ce Mistrzyni Polski Kobiet w sezonie 2017/2018
Finalistka Pucharu Polski w sezonie 2017/2018

Oliwia Ogiermann – Czarni Sosnowiec
V-ce Mistrzyni Polski Kobiet w sezonie 2017/2018
Finalistka Pucharu Polski w sezonie 2017/2018

Od małego na całego. Oliwia Cichy i Dorota Hałatek w akcji.

Turniej Tymbarku z Podwórka na Stadion w 2012 roku, I miejsce w województwie śląskim w kategorii U-11

II miejsce w turnieju Marka Wielgusa z 2013 roku. Srebrna drużyna Akademii:
Górny rząd od lewej stoją: Oliwia Ogiermann, Paulina Kopańska (obecnie młodzieżowa reprezentantka w piłce ręcznej kobiet), Aleksandra Szewczyk, Paula Swadźba, Dorota Hałatek (MVP turnieju), Marlena Sobczak (najlepszy bramkarz turnieju)

Dolny rząd od lewej: Natalia Jastrzębska, Wiktoria Ciszewska, Wiktoria Nowak, Klaudia Jarczak

Turniej Marka Wielgusa z 2013 roku. Zwycięskie finały wojewódzkie.

Świeżo upieczone v-ce Mistrzynie Polski Ektraligi Kobiet w sezonie 2017/2018
Od lewej strony: Dorota Hałatek, Jarosław Ziemba (pierwszy trener), Oliwia Ogiermann

Absolwentki Akademii w kadrze Polski

Dorota Hałatek

Była reprezentantka kadry U-16

Oliwia Ogiermann

Aktualna reprezentantka kadry U-15

Wiktoria Nowak

Aktualna reprezentantka kadry U-17

Przykład dziewczyn pokazuje, że marzenia same się nie spełniają. Potrzeba dużo pracy indywidualnej i wyrzeczeń, aby SAMEMU JE SPEŁNIĆ. W spełnianiu tych marzeń pomagają również na co dzień trenerzy naszej Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy. Dlatego jeśli nadal zastanawiacie się nad przyszłością swojego dziecka, zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą Akademii (piłka nożna) oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy (akrobatyka, judo). Jeśli Twoje dziecko nie zostanie w przyszłości piłkarzem, judoką, akrobatą, to może zabłysnąć w innej dziedzinie sportu, tak jak niektóre dziewczyny z powyższych zdjęć, które reprezentują nasz kraj np w unihokeju, piłce ręcznej i wielu innych dyscyplinach sportu.

Zapraszamy wszystkich: rodziców, dzieci, znajomych, kibiców i wszystkich zainteresowanych do wspólnego przeżywania piłkarskich emocji podczas najbliższego spotkania derbowego pomiędzy KKS Czarni Sosnowiec, a GKS „GieKSa” Katowice.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 20 października 2018 roku o godzinie 11:00, na stadionie im. Jana Ciszewskiego w Sosnowcu przy al. Mireckiego 41.

Marzenia same się nie spełniają, to Ty musisz zacząć spełniać swoje marzenia.

Od Małego Na Całego