Home / O Akademii

O Akademii

Motto

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.

Św. Jan Paweł II

Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy powstała na spotkaniu założycielskim w dniu 1.02.2011 roku a wpis do ewidencji uzyskała 8.03.2011r.

Po kilku latach funkcjonowania Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy nikt już chyba nie ma wątpliwości, że realizacja tego projektu okazała się dla tyskiego futbolu w wydaniu młodzieżowym strzałem w dziesiątkę. Choć z początku nie brakowało malkontentów, pomysłodawcy powołania Akademii na wzór najlepszych tego typu organizacji w europejskim futbolu, mogą dziś mówić o sukcesie.

Dziś w szeregach pierwszej drużyny GKS Tychy z powodzeniem występują wychowankowie projektu Akademii. Mateusz Grzybek i Paweł Florek na stałe wywalczyli miejsca w podstawowym składzie GKS Tychy a kolejnych 4-5 zawodników jest w kadrze pierwszego zespołu. Pozostali zasilili szeregi drużyny rezerwowej i znacznie przyczynili się do awansu rezerw do IV ligi.

Powstanie Akademii zakończyło okres radosnej twórczości w szkoleniu młodych piłkarzy, rozproszenia sił i środków oraz fatalnego w skutkach konkurowania klubów i szkółek piłkarskich.

Stworzona została spójna struktura szkolenia. Od 1 lipca 2015 szkoleniem młodzieży (U14-U19) zajmuje się Spółka Tyski Sport, która nieodpłatnie otrzymała od Akademii 4 najstarsze drużyny juniorskie w ten sposób tworząc Akademię Młodzieżową GKS Tychy. Dotychczasowa Akademia przeorganizowała swoje szyki włączając kolejne dwa kluby w swoje struktury (U4-U13) tj. MOSM Tychy oraz UKS GKS Tychy tworząc Akademię Dziecięcą GKS Tychy.

Obecna struktura oferuje przemyślany i jednolity system treningowy, realizowany przez wykwalifikowanych trenerów, odpowiednio dozujących obciążenia, dbających o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży.

Dla Akademii jedną z głównych wartości w realizacji projektu jest to, że powstała ona na bazie porozumienia władz i trenerów kilku klubów, że na bazie mniejszych klubów powstał nowy prężny ośrodek szkolenia piłkarskiego na Śląsku.

Zdjęcie naszej społeczności wykonane podczas VI Świąt z Akademia w grudniu 2017 r.