Home / Nasze projekty / Akademia Zdrowego Żywienia – strona główna

Akademia Zdrowego Żywienia – strona główna

Witamy wszystkich rodziców, opiekunów, zawodników i innych zainteresowanych tematem zdrowego żywienia – szczególnie młodych sportowców. Projekt Akademii Zdrowego Żywienia w pełni jest poświęcony najważniejszym aspektom dotyczącym tego co spożywamy, w jakich ilościach i czy robimy to prawidłowo. Zwracamy również uwagę na podstawowe elementy z jakich powinien składać się posiłek najmłodszych zawodników.

akademia-zdrowego-zywienia1Projekt Akademii Zdrowego Żywienia powstał z myślą codziennej edukacji nie tylko zawodników, lecz także rodziców oraz trenerów, którzy swoją postawą dają przykład najmłodszym i często stanowią odpowiedni wzorzec do naśladowania. To tutaj dowiemy się najważniejszych informacji dotyczących spożywanych przez nas posiłków, ich składzie i odpowiednim dawkowaniu, a także wpływie na nasze życie codzienne. Co miesiąc specjaliści od żywienia będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawidłowego odżywiania. Dzięki serii co miesięcznych artykułów dowiemy się jak powinno wyglądać nasze menu, co spożywać w celu przyspieszenia regeneracji organizmu po wyczerpującym treningu, a kończąc na wspólnych warsztatach (również dla rodziców) gdzie będziemy razem komponować posiłki, napoje i inne ZDROWE PRZYSMAKI DLA SPORTOWCÓW.

body-idea-logo-podstawowe-na-jasne-tlo
Aby projekt mógł w pełni zaspokajać potrzeby członków Klubu, Akademia podjęła ścisłą współpracę ze specjalistami do spraw zdrowego żywienia, z firmą BODY IDEA z Katowic. Ogromna wiedza i doświadczenie jakim dysponują przedstawiciele BODY IDEAzdecydowanie przyda się wszystkim członkom Akademii. Dziękujemy wszystkim pracownikom firmy za ich codzienny wkład w edukację najmłodszych zawodników, rodziców i trenerów, szczególnie Pani dietetyk Sylwi Maksym oraz trenerowi Radomirowi Krzesie.

Pani Sylwia jest do dyspozycji naszych zawodników, rodziców i trenerów co drugi czwartek w godzinach 16.00-20.00 w klubowej kawiarni Akademia Cafe, gdzie służy indywidualną konsultacją i dobrą radą w sprawach żywieniowych. Szczegółowych harmonogram dyżurów znajduje się poniżej.

PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE JEST JEDNYM Z WAŻNIEJSZYCH ELEMENTÓW CODZIENNEGO TRENINGU!!! ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z USŁUG SPECJALISTÓW Z BODY IDEA.

PORADY SPECJALISTY