Home / Nasze projekty / Akademia Treningu Indywidualnego – ATI

Akademia Treningu Indywidualnego – ATI

Młody piłkarz chcący osiągnąć sukces w sporcie musi ciężko trenować i wierzyć w swoje możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że nic nie przychodzi łatwo, a najwyższe umiejętności piłkarskie nie są zdobywane tylko na treningu klubowym z własną drużyną. Mając za cel osiągnąć mistrzowski poziom powinniśmy dodatkowo dać coś od siebie, by cieszyć się jeszcze większą przyjemnością z gry i postępami we własnym rozwoju. Piłka nożna w globalnym przekonaniu uważana jest za sport zespołowy lecz często o wynikach meczów przesądzają indywidualne umiejętności zawodnika.

Dlatego ważną sprawą jest indywidualne podnoszenie swoich umiejętności. Zastanów się teraz jak dużo czasu w ciągu dnia spędzasz na doskonaleniu swoich umiejętności i pomyśl co jeszcze możesz zrobić by stać się lepszym piłkarzem?

Dla kogo?

Dla wszystkich zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 19 lat niezależnie od poziomu umiejętności i przynależności klubowej. Zapraszamy dziewczyny i chłopców, którzy trenują na co dzień w klubach w Tychach i okolicach na dodatkowy trening uzupełniający. Treningi będą się odbywać z doświadczonymi trenerami pracującymi na co dzień w dziecięcych i młodzieżowych grupach Akademii.

Ile razy w tygodniu treningi?

Zalecamy treningi 1 raz w tygodniu jako uzupełnienie treningu klubowego.

CZŁONKOSTWO?

Członkostwo w ATI następuje poprzez złożenie deklaracji trenerowi koordynatorowi.

W jakich grupach prowadzone są treningi?

Treningi prowadzone są w grupach maksymalnie 4 osobowych dzięki małej grupie trener ma możliwości pracy z każdym zawodnikiem indywidualnie i znaczącą zwiększyć powtarzalność każdego z ćwiczeń.

Jakie są zalety treningu indywidualnego?

Plan treningowy dopasowany do wieku i umiejętności zawodnika oraz bezpośrednia kontrola wykonywanych ćwiczeń. Duża intensywność, powtarzalność oraz indywidualne podejście do zawodnika. Monitoring zawodnika oraz jego postępów w trakcie treningu.

Jak szkolimy?

Trening indywidualny jest prowadzony w oparciu o plan szkolenia opracowany i dostosowany do  wieku i  umiejętności  zawodników.
W treningu indywidualnym doskonalimy u zawodników umiejętności techniczne, taktyczne oraz motoryczne. Pracujemy również na rozwojem mentalnym zawodników oraz kształtowaniem inteligencji zawodnika wykorzystując m.in. metodę Life – Kinetik.
Metoda Life Kinetik wykorzystuje zabawę, ćwiczenia ruchowe, wizualne i koordynacyjne oraz inne zadania stawiane naszemu ciału, dzięki którym  zmuszamy umysł do rozwoju. Polega to na tworzeniu nowych połączeń neuronowych, a co za tym idzie, wzorców myślowych. Stajemy się tym samym nie tylko bardziej kreatywni i elastyczni jednocześnie zwiększając odporność na stres, ale przede wszystkim zwiększamy możliwości naszego umysłu. Bezpośrednio przekłada się to na redukcję popełnianych błędów w sporcie oraz życiu codziennym.

Kto prowadzi trening?

Trenerzy pracujący w Akademii Treningu Indywidualnego to trenerzy z dużym doświadczeniem  trenerskim od lat pracujący w Akademii GKS Tychy z drużynami dziecięcymi i młodzieżowymi. Każdy z trenerów ukończył m.in. szkolenie Coerver Coaching Trening Clinic na stopień Coerver Assistant.
Metoda Coerver Coaching jest znana na całym świecie i wykorzystywana do treningu indywidualnego zawodników i zawodniczek  w różnym wieku.

Pamiętaj!!!

Do prawidłowego kształcenia piłkarskich umiejętności potrzebne są oba aspekty – zarówno trening indywidualny jak i grupowy. Warto pamiętać, iż rozwój własnych umiejetności wpływa na sukces całej drużyny!

Więcej informacji o projekcie ATI udziela

Trener Koordynator Akademii Dziecięcej
GKS Tychy; U-13 – U-4
Jarosław Ziemba
tel: 693-153-888
e-mail: j.ziemba@akademiagkstychy.pl

PODZIAŁ GRUP ZAWODNIKÓW AKADEMII TRENINGU INDYWIDUALNEGO

W związku z dużym zainteresowaniem uczestnictwa w nowym projekcie Akademii Treningu Indywidualnego, poniżej przedstawiamy podział grup i trenerów prowadzących treningi według poniższego harmonogramu.
Na trening przychodzimy minimum 15 minut przed treningiem.

Grupy tr. Zygmunta Bilińskiego
1. Poniedziałki – 15.30 – 16.30
Kujawa Filip

2. Wtorki – 16.30 – 17.30
Żółty Krzysztof
Piszczek Dawid

3. Oliwier Kieloch – do ustalenia

Grupa trenera Łukasza Morcinka
1. Czwartki – 15.30 – 16.30
Piłat Antoni
Synowiec Wiktor

2.  Piątki – 15.00 – 16.00
Malirz Błażej
Krepkowski Miłosz
Rogalski Wojciech
Rogalski Bartosz

Grupa trenera Remigiusza Smolińskiego
1. Środy – 16.30-17.30
Weiss Mateusz

2. Piątki – 16.30 – 17.30
Biegun Ksawery
Łukaszewski Marcel
Wtorek Maksymilian

Grupa trenera Piotra Sokoła:
1. Poniedziałki – 16.45 – 17.45
Garcarczyk Kamil

2. Wtorki – 14.45 – 15.45
Reder Kacper

3. Środy – 17.15-18.15
Dutka Jakub

4. Piątki – 14.30-15.30
Kołoczek Dominik

Grupa trenera Jarosława Ziemby
1. Piątki – 17.15 – 18.15
Cebula Aleksander
Gaża Artur
Osmalak Tymoteusz
Warzecha Kamil

2. Piątki – 18.15 – 19.15
Mrzygłód Kacper
Kowalski Rafał